Školní družina - 3. oddělení

       MOTTO :

           Naučit děti využívat a plánovat svůj volný čas ( NENUDIT SE )

               - ochrání Vaše děti před negativními vlivy                         

                     

        VÍTÁM VÁS NA STRÁNKÁCH NAŠEHO ODDĚLENÍ. PŘEJI VÁM

           KRÁSNÝ ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU  2012

                                                                 v. vychovatelka VĚRA

 

 

  V letošním školním roce nabízím dětem pestrý program ve všech činnostech v trávení jejich volného času ve školní družince. Vše přizpůsobíme věku dětí a jejich schopnostem. Pro všechny máme připraveno mnoho společných akcí v jednotlivých odděleních. Zaměříme se především na soužití v kolektivu, přátelství, ohleduplnost, na společné řešení všech problémů a vzájemné úcty jednoho ke druhému


  

 

 

            2012           

 

OVOCNÝ  TÝDEN

 Ve dnech 15. - 19. 10. 2012 proběhl v naší družince ovocný týden. Děti přinesly na tuto akci nepřeberné množství různých druhů ovoce a zeleniny, někdo očesal doma či u babiček ovocné stromy, někdo se vydal na,,lov" mezi regály místního supermarketu. Nejvíce se nám sešlo jablíček v několika druzích a odrůdách. V pátek byla připravena ochutnávka z omytých a nakrájených kousků ovoce a zeleniny. Poznávali jsme je se zavázanýma očima pomocí hmatu, čichu a chuti. Také jsme si připravili zeleninové a ovocné špízy, zazpívali a zatančili Měla babka čtyři jabka a Citronový tanec. Též jsme si vydlabali dýňové strašidlo, které nás hlídá před naší školou. Celý týden jsme si užili a to hlavně díky rodičům, kteří nám poskytli kvantum ovoce. Touto cestou jim mockrát děkuji.

                                   v. vych. Věra              

  

                                

http://verasd.rajce.idnes.cz/Ovocny_tyden/

 

 Sběr kaštanů

Letos, jako každoročně uspořádala naše družinka sběr kaštanů. Akce vždy probíhá v rámci výuky přírodovědy a volnočasových aktivit, kdy si děti přímo pobytu v přírodě uvědomí funkci lesa a přírody obecně. navíc má naše akce vedle příjemného pobytu na čerstvém vzduchu i hmatatelný pozitivní efekt. V tomto roce jím je 842kg nasbíraných kaštanů, které jsme předali zástupcům Lesní správy Česká Lípa. Díky patří všem, kteří se sběru zúčastnili, zejména těm nejlepším :

1. místo : Klárka STEINZOVÁ -  179 kg

2. místo : Leonka NĚMČEKOVÁ - 112 kg

3. místo : Viktorka GAÁLOVÁ - 110 kg

  Samozřejmně chci také poděkovat obětavým rodičům, kteří akci podporovali a bez jejichž pomoci by se nám letos ve sběru kaštanů tak nezadařilo.

                                         v. vych. Věra Cengerová

 

                                       

http://verasd.rajce.idnes.cz/Sber_kastanu-_2012/

 Hrátky ve školní družině

..... začátek školního roku je slunečný a my si užíváme každou volnou chvilku venku. Podívejte se , jak je nám fajn na trampolíně..............

                          

http://verasd.rajce.idnes.cz/Slunecny_prvni_tyden_ve_skole/

 

 SEZNAMOVACÍ  ODPOLEDNE 

   Každoročně naše družinka pořádá odpoledne her, soutěží a zábavy všech oddělení. Proč? Jsou zde noví prvňáci a chceme se všichni navzájem poznat. Letošní slunečné počasí nás přivítalo na šk. zahradě, kde jsme si užili. JE Z NÁS PRIMA PARTA

  

                       

http://verasd.rajce.idnes.cz/Seznamovaci_odpoledne_ve_SD/

 

   Opět krásné slunné odpoledne plné her

Září, stále slunečné a my si ho krásně užíváme. Dnes jsme šli podél řeky Ploučnice, kde jsme si zasoutěžili a také odměnili.

                         

http://verasd.rajce.idnes.cz/Vychazka_podel_Ploucnice/

 

        

 Přírodní domeček

Před naší školou máme parčík, v kterém jsme postavili pro mravenečky domečky. Až půjdeme do lesa, těšíme se jaké vybudujeme domy pro lesní zvířátka.

                     

http://verasd.rajce.idnes.cz/Stavime_domecky/

DEN  BEZ  AUT

  Tato akce je organizována v našem městě každoročně. My se této akce zúčastnili. Seznámili jsme se s alternativními možnostmi v dopravě, její bezpečností, vyzkoušeli si první pomoc v rychlé sanitce i jízdu na kolách a koloběžkách.V závěru jsme odpovídali na několik otázek, týkající se dopravy, dostali odměnu a spokojeně odcházeli do družinky.

  

http://verasd.rajce.idnes.cz/Den_bez_aut-zari_2012/

DEN  ZVÍŘAT

  Světový den zvířat se slaví 4. října na počest Sv. Františka z Assisi, patrona zvířat. Tento den slaví všichni, kdo milují zvířata a vědí, jak jsou pro náš život důležitá, co nám přinášejí a jak nám pomáhají. A jako všechny děti, tak i my máme rádi zvířata a zvířátka, od pejska a koťátka až po delfína, hada či čuníka. Proto jsme si dnes zašli do vlastivědného Muzea v České Lípě, kde jsme si o zvířátkách povídali, prohlíželi obrázky a někteří z nás i zvířátka držela v ruce. Odpoledbne jsme si užili a hodně nového dověděli.

                                          v. v. Věra C.

http://verasd.rajce.idnes.cz/Den_zvirat-4.10.2012/

     LESNÍ  RADOVÁNKY

Houbařská sezóna je v plném proudu, tak jsme se vydali do lesa a zjišťovali, kdo jak z nás zná houby. Našlo se hodně a nejlepšími sběrači byla Anička MÁVOVÁ, Klárka STEINZOVÁ a Kája VLASÁKOVÁ. Moc nás to bavilo a určitě se vydáme ještě jednou.          

   

http://verasd.rajce.idnes.cz/Navsteva_lesa/