FLORBAL

INFORMACE pro žáky ve školním roce 2011/2012

FLORBALOVÉ tréninky probíhají v tělocvičně ZŠ Partyzánská v pondělí a ve čtvrtek od 15.00 - 19.00 hod. s rozdělením podle věkových kategorií pod vedením trenérů FBC Česká Lípa (Jan Javůrek, Rudolf Hofman ml., Hynek Bárta, Martin Nerad). Doplněním je florbalová přípravka ve středu od 13.30 - 14.15 hod., od prosince atletická příprava + SH ve středu od 15.00 - 16.00 hod. + navazující průprava pro florbalové brankáře ve středu od 16.00 - 17.00 hod.

VZOROVÁ PŘIHLÁŠKA do FBC Česká Lípa zde (žáci ZŠ Partyzánská mají tréninky + florbalovou výzbroj a výstroj zdarma, členové FBC ČL platí členské příspěvky 300,- Kč na 1 měsíc, 1800,- Kč/pololetí).

V průběhu školního roku je možno přihlásit dívky i chlapce se zájmem o sport a kvalifikovanou výuku do tříd na I. i II. stupni ZŠ Partyzánská (hlavní cizí jazyk Aj + Nj, informační gramotnost od 4. třídy, základy psaní na počítači od 6. třídy, výuka v notebookových učebně od 2. pololetí letošního roku s možností připojení na webové stránky školy v rámci modelu moodle - tvorba výukových systémů a elektronických kurzů na internetu)

ROZPIS TRÉNINKŮ v tělocvičně ZŠ (+ FBC ČL) zde

MĚSÍČNÍ PLÁN BŘEZEN (tréninky, zápasy závodních družstev) zde

Bližší informace k odjezdu na utkání budou sděleny hráčům na tréninku před odjezdem, dále jsou na webových stránkách

www.fbcceskalipa.cz  nebo 

www.cfbu.cz

Termíny a účast na utkáních jsou pro hráče závodních družstev závazné - viz jmenný seznam hráčů na soupiskách FBC ZŠ Partyzánská (zdarma tréninky + trenéři). Omluvu ze zdravotních a rodinných důvodů sdělit na tréninku v Po, Čt, zaslat na e-mail: fbc.zspartyzanska.cl@seznam.cz do pátku před víkendovým utkáním nebo zavolat na tel.: 733/269 443 - Rudolf Hofman ml., trenér FBC Česká Lípa.

NOMINAČNÍ SOUPISKY FBC ZŠ Partyzánská: elévové ZŠ - zde mladší žáci ZŠ - zde, starší žáci ZŠ - zde, dívky ZŠ - zde

TERMÍNY ZÁPASŮ (leden - červen 2012):

ELÉVOVÉ ZŠ  (chlapci, dívky 3.- 5. tříd) nehrají tento víkend(odehráno 2.10., 16.10., 30.10., 13.11., 11.12. 17.12., 21.1., 5.2., 11.2.) + hrají v sobotu 17.3. 2012 v SH ZŠ Dobiášova v Liberci, sraz v 7.30 hod. před tělocvičnou ZŠ Partyzánská

MLADŠÍ ŽÁCI ZŠ (chlapci 6. - 7. tříd) hrají tento víkend: (odehráno 9.10., 23.10., 5.11., 20.11., 3.12., 15.1., 29.1.) + v neděli 11.3. 2012 v SH ZŠ Lomnice n. Popelkou sraz v 7.30 h. před tělocvičnou ZŠ Partyzánská

STARŠÍ ŽÁCI ZŠ ( chlapci 8. - 9. tříd) nehrají tento víkend: (odehráno 17.9., 1.10., 16.10., 30.10., 6.11., 4.12., 10.12., 18.12., 7.1., 28.1., 11.2.)  hrají v neděli 18.3. v SH Uran v České Lípě, sraz v 8.15 h.

ŽÁKYNĚ ZŠ (dívky 6. - 9. tříd) nehrají tento víkend: (odehráno 16.10., 26.11., 10.12. 14.1.)  hrají v sobotu 17.3. SH Uran v České Lípě, sraz v 8.15 hod. v hale + poslední zápas 31.3. (So) v SH TJ Turnov

PŘÍPRAVKA ZŠ  (chlapci, dívky 1.- 2. tříd) nehrají tento víkend: (odehráno 4.12.)  + v novém roce 29.1. 2012 (Ne)    

ROČNÍ rozpis termínů + místa utkání:

  1. ELÉVOVÉ ZŠ (chlapci, dívky 3. - 5. tříd), informace zde
  2. MLADŠÍ ŽÁCI ZŠ (chlapci 6. - 7. tříd), informace zde
  3. STARŠÍ ŽÁCI ( chlapci 8. - 9. tříd), informace zde
  4. ŽÁKYNĚ ZŠ (dívky 6. - 9. tříd), informace zde  
  5. PŘÍPRAVKA (chlapci, dívky 1.- 2. tříd) - viz www.fbcceskalipa.cz

Poznámka: za chlapce dle věkových kategoriích mohou hrát i dívky.

 

FLORBALOVÉ úspěchy družstev ZŠ Partyzánská ve školním roce 2010/2011

ELÉVOVÉ FBC ZŠ Partyzánská (chlapci a dívky 3. -5. tříd) ve florbalové lize Libereckého a Ústeckého kraje vybojovali na turnajích ČFbU

1. místo na turnaji v České Lípě, 2. místo v Liberci a 3. místo opět v České Lípě v sestavě: Matěj Kořínek, Matyáš Bláha (brankáři), Jan Koppan, Josef Zátka, Ondřej Hofman (kapitáni při turnajích), Petr Podrazil, Michal Kadeřábek, Milan Maťovčík (útočníci), Josef Babický, Daniel Švorc, Vašek Tomšů (obránci) + hráči v obraně i v útoku Tomáš Špitz, Tereza Kubíčková, Ondřej Doubek, Michal Mádlík, Hofmanová Šárka, Vorlíček Michal, Janík David, Štekr Michal

 

DÍVKY FBC ZŠ Partyzánská (dívky 6. -9. tříd) ve své 1. florbalové sezóně vybojovaly v celoroční soutěži ČFbU krásné 6. místo. Dokázaly porazit i družstvo dívek Tatranu Střešovice - dlouhodobě nejúspěšnějšího klubu v České republice.

K dalším úspěchům DÍVEK 8. - 9. tříd patří:

1. místo v okresním kole AŠSK ZŠ (Orion Florbal Cup) 

1. místo na turnaji ZŠ "O pohár starosty Kamenického Šenova"

1. místo na turnaji ZŠ School Floorball Games v České Lípě

Dívky hrály v sestavě: Markéta Cháberová (kapitánka), Nikola Jedličková (nejlepší střelkyně v soutěži i na turnajích), Kristina Heřmanová, Nela Jirsová, Veronika Kašparová, Lucie Kubíčková (brankářka i hráčka), Petra Kubařová, Tereza Krysličková.

 

K úspěchům DÍVEK 6. - 7. tříd patří:

2. místo v okresním kole AŠSK ZŠ (Orion Florbal Cup) 

2. místo na turnaji ZŠ School Floorball Games v České Lípě

Dívky hrály v sestavě: Martina Paříková (kapitánka, brankářka), Stefanie Sýkorová (nejlepší střelkyně), Lucie Vodrážková, Tereza Nosálková, Jana Daňová, Renata Matoušková, Schieszelová Markéta, Petra Vnuková, Bára Vtípilová, Zdena Matzová, Petra Svobodová

 

K úspěchům dívek 4. - 5. tříd patří:

1. místo na turnaji ZŠ School Floorball Games v České Lípě

Dívky hrály v sestavě: Hana Záklasníková (kapitánka), Daniela Strnadová, Veronika Pajkrtová, Anna Blažejová, Andrea Hejdová, Aneta Procházová, Kateřina Horáková, Bára Slavíčková, Kristýna Konvalinková, Zuzana Kubíčková

CHLAPCI FBC ZŠ Partyzánská (chlapci 6. -9. tříd) ve své 1. florbalové sezóně sbírali především cenné zkušenosti. Musíme zde ocenit jejich bojovnost a odvahu hrát proti hráčům klubů Ústí n/L nebo Liberce s dlouholetou tradicí.

K úspěchům chlapců patří:

1. místo  " O mistra Českolipska" v Novém Boru

2. místo na turnaji ZŠ "O pohár starosty Kamenického Šenova"

2. místo na turnaji  ZŠ School Floorball Games v České Lípě

http://www.zspartyzanska.cz/sites/default/files/Ml. žáci.jpg" alt="" />

Chlapci hráli v sestavě: Lukáš Volejník (kapitán), Dominik Bittman, Jirka Brejcha, Josef Fara (brankář), Jirka Hejda, Jánský Miroslav, Le David, Hrdlička Matěj, Šťastný Ondřej, Pavel Švarc, Marek Makula, Witschel Lukáš, Becci Dario, David Houdek, Tomáš Jurčo, Milan Slezák, Martin Munzar, Martin Štorek (brankář), David Urban

 

             Za vedení školy gratuluji a přeji další úspěchy                                                             Děkuji        

                                                                  Mgr. Rudolf Hofman, ŘŠ

Velmi stručně průběh vzniku koncepce rozvoje florbalu na Základní škole Partyzánská 1053, Česká Lípa, p.o.          

Ve školním roce 2009/2010 proběhla řada jednání mezi vedením školy ZŠ Partyzánská a klubem FBC Česká Lípa, který byl zastoupen místopředsedou klubu hráčem reprezentace ČR Štěpánem Slaným. Po vzájemné dohodě byla vypracována koncepce rozvoje florbalu a přihlášení 4 závodních držstev v ramci ČFbU, zároveň došlo ke změně osnov ZŠ navýšením 3. hodiny tělesné výchovy se zaměřením na florbal. Byly vytvořeny podmínky pro rozvoj florbalových dovedností a schopností nákupem florbalové výstroje a výzbroje. Do tělocvičny byly zakoupeny mantinely a elektronické skóre - jenž umožńují velmi kvalitní tréninkové podmínky i pořádání soutěží a turnajů. Pod záštitou FBC Č. Lípa vznikla čtyři závodní  ŽÁKOVSKÁ DRUŽSTVA:

  1. FBC ZŠ elévové       
  2. FBC ZŠ mladší žáci  
  3. FBC ZŠ starší žáci    
  4. FBC ZŠ žákyně        

Rozvoj florbalových dovedností je rozvíjen při 3. Tv se zaměřením na florbal v tělocvičně ZŠ Partyzánská, dále při tréninku  v pondělí a ve čtvrtek od 15.00 - 19.00 hod. pod vedením trenérů FBC Česká Lípa.

V průběhu roku je možno přihlásit dívky a chlapce se zámem o sport do tříd na I. i II. stupni - v rámci osnov je navýšena výuka o 1 hodinu tělesné výchovy + florbalové tréninky zdarma v pondělí a čtvrtek pod vedením trenérů FBC (u členů Florbalového klubu Česká Lípa  je stanoven měsíční poplatek 300,- Kč).

Závěrem  děkuji za podporu zřizovateli školy - městu Česká Lípa za finanční podporu (koncepční rozvoj mládeže pod vedením Sportovního výboru města Česká Lípa) a vedení FBC Česká Lípa za spolupráci s ředitelstvím ZŠ při rozvíjení pohybových dovedností žáků školy.

Poznámka: roční náklady školy + FBC za 4. závodní družstva školy - pronájmy, licence, startovné a kauce týmů, trenérský dohled, pořádání turnajů, florbalová výzbroj a výstroj, platba za rozhodčí, management FBC je cca 200.000,- Kč + doprava cca 50.000,- Kč (Ústí nad Labem, Liberec, Turnov, Most ...).

                                                               Mgr. Rudolf Hofman, ŘŠ